Määratlemata

Ühevaatelised prilliklaasid

ÜHEVAATELISED PRILLIKLAASID

Ühevaatelised e monofokaalsed prilliklaasid on mõeldud neile, kes vajavad prille ainult kaugele või lähedale vaatamiseks. Prilliklaase on saadaval nii plastik- kui mineraalklaasist, neid on võimalik õhendada ning täiustada erinevate pinnakatedega.

PLASTIKKLAASID.

Plastikklaasid on tänapäeval kõige eelistatumad seda eelkõige oma kerguse ja vastupidavuse tõttu. Suurte tugevuste puhul on võimalik prilliklaase õhendada. Plastikmaterjali muudetakse kriimustuskindlaks kõvapinnakattega. Tellida saab läbipaistvaid, toonituid, fotokroomseid ehk isetumenevaid prilliklaase ning täiustada erinevate katetega nagu kõvapind, peegeldusvastane kate, hüdrofoobne pinnakate.

MINERAALKLAASID. 

Mineraalklaasi heaks omaduseks on vastupidavus kriimustustele samas võib mineraalklaas kergemini puruneda, seetõttu ei soovitata neid lastele ega autojuhtidele. Samuti on klaasmaterjal plastikklaasist raskem. Mineraalklaase saab tellida samade omaduste ja kattetega nagu plastikklaase.

POLÜKARBONAATKLAASID.

Polükarbonaatklaasid on 35% kergemad, 30% õhemad ja 12 korda tugevamad kui tavaplastikklaasid. Polükarbonaadist valmistatud prilliklaasid sobivad suurepäraselt lastele ning aktiivse spordiga tegelejatele kuna klaasid on vastupidavad ja kerged.