Määratlemata

Fotokroomsed prilliklaasid

 

ISETUMENEVAD KLAASID/ FOTOKROOMSED PRILLIKLAASID

Isetumenevad ehk fotokroomsed prilliklaasid sobivad kasutamiseks neile, kes vajavad igapäevaselt prille ning viibivad palju värskes õhus. Puutudes kokku UV-kiirgusega, toimub isetumenevas klaasis värvust muutev keemiline reaktsioon, mis muutub sõltuvalt UV-kiirguse astmest, seetõttu on klaasid otsese päikesevalguse käes tumedamad kui pilvetaguse päikese ajal. Siseruumis on fotokroomsed klaasid läbipaistvad. Antud klaase valmistatakse plastikmaterjalist, mineraalklaasist kui ka polükarbonaadist, neid saab tellida erinevate pinnakatetega ning fotokroomset omadust saab lisada kõikide klaasitüüpidele. Maksimaalne tumedusaste on 88%, mis saavutatakse 23°C juures. Saadaval on pruun ja hall värvitoon.

 

AVASTAJA

Fotokroomsed klaasid on välja töötatud Roger Araujo poolt ettevõttes Corning Glass Works Inc aastal 1960. Antud klaasid olid esimesed masstoodangus toodetavad tooniga klaasid.

  • Fotokroomsete prilliklaaside puhul muutub klaasi värv UV-kiirguse mõjul – mida rohkem on päikest (UV-kiirgust), seda tumedamaks muutub klaas.
  • Ühte ja sama prillipaari saab kasutada nii õues (prillid tumedad), kui ka toas (prillid heledad).
  • Tänu väikesele põhitoonile (umbes 5 %) on isetumenevad prilliklaasid liikluses lubatud (saab kasutada nii päeva- kui ka öösõidul).
  • Meeles tuleb pidada, et kui auto esiklaas on UV-kiirguse filtriga, siis ei pruugi tavalised fotokroomsed läätsed piisavalt tumeneda.
  • Fotokroomseid läätsi saab nii plastik- kui ka klaasmaterjalist.
  • Fotokroomse katte saab lisada igale prilliklaasile ning sellele lisada omakorda     peegeldumisvastane või hüdrofoobne pinnakate.